20
24

bajki robotów

Kinomural to hybryda opowieści tysiąca i jednej nocy w otwartej przestrzeni gigantycznej galerii, którą stają się miejskie podwórka oraz zamknięte na ten czas ulice. Dowiedz się, kiedy dany fragment miasta ożywa i staje się częścią gigantycznej galerii pod gołym niebem. Zaplanuj swoją podróż po futurystycznej przestrzeni Kinomuralu.

ruchome murale 

na Przedmieściu Odrzańskim
21 i 22.09.2024

Kinomural wraca we wrześniu do Wrocławia, i potrwa aż dwie noce! To odpowiedź na rosnące zainteresowanie wydarzeniem i sztuką nowych mediów na świecie. Na Przedmieściu Odrzańskim na publiczność czekać będzie aż sześć wielkoformatowych ścian projekcyjnych, w tym ściana kuratorowana przez AI i ściana nowojorskiego artysty Petera Burra. Tegorocznym gościem specjalnym będzie Kidmograph, który na co dzień pracuje z takimi gwiazdami jak: The Strokes, Kanye West, Justin Bieber czy The Weeknd.

Fantastyka od samego początku jest ideą fixe Kinomuralu. W naszych edycjach zawsze staramy się eksplorować tematy związane z futurystycznymi wizjami, wyobrażeniami o przyszłości oraz technologicznymi innowacjami. Tegoroczna edycja, zatytułowana Bajki robotów kontynuuje tę tradycję, skupiając się na poetyckim podejściu do sztucznej inteligencji – największej nadziei ludzkości i najstraszniejszego jej zagrożenia.”

– Bartek Bartos
dyrektor Kinomuralu

wstęp wolny

wolontariat

Jeśli chcesz być częścią Kinomuralu i działać od środka przy tworzeniu wielkoformatowej audiowizualnej galerii sztuki → to ten czas!

Do Twoich zadań będzie należeć:

- dystrybucja zaproszeń
- dystrybucja informacji o wydarzeniu dla mieszkańców
- opieka nad miejscami projekcji
- udzielanie informacji dotyczących wydarzenia
- wsparcie logistyczne na miejscu wydarzenia

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/xCHN5rwPTfLehpiL8
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało: wolontariat@kinomural.com

Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

nagrody i wyróżnienia

Dzięki mecenasowi sztuki OKRE Development trzy równorzędne nagrody w wysokości 3000 zł każda trafią do artystów wyłonionych w OPEN CALLU. Trzy kolejne wyróżnienia w tej samej kwocie – jako Nagroda Prezydenta Wrocławia – powędrują do twórców SEKCJI GŁÓWNEJ. Wyniki obrad jury poznamy najpóźniej 23 września.

Kinomural odbywa się dzięki wsparciu Gminy Wrocław.
Najwyższą jakość projekcji na ścianach kamienic zapewnia m.in. EPSON – partner technologiczny wydarzenia.