portale
do innych wymiarów

W tym roku każda z sześciu projekcyjnych ścian na Przedmieściu Odrzańskim stanie się portalem do tajemniczych wymiarów ludzkiej psyche zwanych odmiennymi stanami świadomości. 

mapa lokalizacji

1
ściana CHOREOGRAFIA ODMIENNOŚCI
Jagiellończyka 40

Ściana aka spektakl wyobraźni, gdzie nadrealne formy tańczą w rytmie ukrytych, różnorodnych emocji. Powiązania między elementami fantazji osobnych umysłów tworzą jeden spójny utwór, który może być uniwersalną mapą ludzkiej percepcji.

2
ściana BLACK TRIP
Trzebnicka 19-21

Świat nie ma kolorów, barwy same w sobie nie istnieją, twój mózg cię oszukuje, koloryzuje. Ta ściana zasysa swoją mroczną grawitacją. Kontrastowe formy wizualne wyostrzają i pogłębiają zmysły. Ściana zabiera w podróż przez roztapiającą się, rozwibrowaną czasoprzestrzeń do tajemniczych rejonów świadomości.

3
ściana KALEJDOSKOP DOZNAŃ
Św. Wincentego 39a-41a

Ściana abstrakcyjnych, barwnych form. Na pozór chaotyczne, zmiennokształtne wizje wzmagają wrażliwość na bodźce. Eksploracja, w której każdy zwrot i zakręt odsłania nowe uczucia i odczucia. Logika tu nie ma zastosowania. Gdzie prowadzi przejście przez hipnotyzującą scenografię na ścianie? Każdego gdzie indziej.

4
ściana DREAM BUCKETS
Niemcewicza 30b

Nawigując poprzez coraz to nowsze zdobycze technologiczne XXI w., zalewani jesteśmy ciągłym strumieniem różnorodnych opcji rozrywki, znajdujących się w zasięgu opuszków naszych palców. Co się jednak dzieje, gdy zaczynamy przyglądać się obszarom leżącym poza tymi produkowanymi masowo doświadczeniami? Dream Buckets to nieoczywista alternatywa dla gotowego i paczkowanego supersensorium: siedmioro amerykańskich artystów, badających przestrzeń styku pomiędzy jednostkowym śnieniem a współdzielonym życiem. Ten program to halucynacje alternatywnych rzeczywistości, których celem jest wywołanie stanu odmiennej świadomości, przenoszącego widzów w nową, niestandardową rzeczywistość.

5
ściana DOBRANOCKA + CYCLES OF CREATION
Niemcewicza 27

Ściana złożona – najpierw gości na swojej powierzchni DOBRANOCKĘ – wizualny spektakl dla najmłodszych widzów. Potem zamienia się w płótno, na której debiutuje pełnometrażowa animacja CYCLES OF CREATION – fikcyjno-dokumentalna podróż przybliżająca alternatywną historię stworzenia naszej planety, nas i naszej świadomości przez cybernetyczne byty.

6
ściana SNY WIELKIE
Ołbińska 16

Tegoroczna ściana sekcji OPEN CALL to sen na jawie wyśniony przez 17 artystów z całego świata. Mozaika przeróżnych technik, form, narracji, układających się w jedną szaloną fantasmagorię. Będzie surrealistycznie, śmiesznie, czasem strasznie. Będziecie śnić, przebudzać się i wchodzić w kolejny majak, i tak przez dwie i pół godziny. Będą to z pewnością „sny wielkie” nie tylko skalą naszych ścian. Totalny odlot gwarantowany.

I
Instalacja mappingowa
brama wjazdowa na podwórko przy Jagiellończyka 46

Instalacja "Był to podziemny szelest, który brzmiał niby głuche westchnienie…" to projekcja odnosząca się do symbiozy człowieka z innym organizmem. Poprzez wykorzystanie motywu grzybni jako tajemniczej formy, która zawsze dąży do utworzenia więzi, stworzona została symulacja początkowej fazy takiego współistnienia. To próba rozważań na temat poznania i symbiotycznego wykorzystania tego, co istnieje w zasięgu ręki.