RubenFro (Ruben Frosali) to reżyser oraz artysta tworzący w domenie efektów wizualnych, pracujący w Tokio. Od ponad 16 lat specjalizuje się w filmie wolumetrycznym, przechwytywaniu chmur punktów i tworzeniu dynamicznych środowisk. W 2018 r. skupiał się na tworzeniu immersyjnych instalacji, m.in. „Dissolving Realities Shibuya Takeover”, która pokazywana była w Japonii i Nowej Zelandii oraz na Tajwanie.

RuberFro jest reżyserem i animatorem VFX w klipach wideo, m.in. do „Green Juice – ASAP Ferg ft. Pharrel Williams”, reklam oraz nagradzanych prac z gatunku wideoartu, takich jak „Dissolving Realities” czy „DAT”.  W maju 2022 r. dołączył do zespołu JADU AR. Jako szef działu filmowego, współpracował z Michaelem Bayem nad stworzeniem trailera JADU AVA i zaprojektował dynamiczne środowiska kolekcji AVA.

RuberFro prowadził też wykłady dotyczące renderowania chmur punktów oraz immersyjnych mediów na uczelniach Wellington Victoria University i University of Auckland. RubenFro pasjonuje się podróżami, fotografią i kompozycją muzyczną: jego twórczy duch nie zna granic.