RubenFro & Tim Maxwell

RubenFro (Ruben Frosali) – reżyser oraz artysta pracujący w Tokio. Od ponad 16 lat specjalizuje się w filmie wolumetrycznym, przechwytywaniu chmur punktów i tworzeniu dynamicznych środowisk. W 2018 r. tworzył immersyjne  instalacje, m.in. „Dissolving Realities Shibuya Takeover”, która pokazywana była w Japonii i Nowej Zelandii oraz na Tajwanie. Jest również reżyserem i animatorem VFX w klipach wideo, m.in. do „Green Juice – ASAP Ferg ft. Pharrel Williams”, reklam oraz nagradzanych prac z gatunku wideoartu, takich jak „Dissolving Realities” czy „DAT”.  W maju 2022 r. dołączył do zespołu JADU AR. Jako szef działu filmowego, współpracował z Michaelem Bayem nad stworzeniem trailera JADU AVA i zaprojektował dynamiczne środowiska kolekcji AVA. 

Tim Maxwell – artysta urodzony w 1978 r. w Nowym Brunszwiku w stanie New Jersey, od 25 lat pracujący i mieszkający w Nowym Jorku. W 2002 r. uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Stanu Pensylwania, a w 2004 r. ukończył studia magisterskie w Szkole Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku. Wystawy indywidualne jego prac organizowały galerie Marvelli, Derek Eller i RARE; jego dzieła stanowiły także część wystaw grupowych w nowojorskich galeriach White Columns oraz Massimo Audiello Inc., a także w Galerie Rodolphe Janssen w Brukseli. Jego prace recenzowane były w New York Timesie, New Yorkerze i magazynie Art on Paper.

Artyści w kolaboracji stworzyli pracę „Web3 The Odd See” – alegorię opartą na  „Odysei” Homera.



Pracownia Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Pracownia Filmu Animowanego, prowadzona przez dr Agę Jarząb istnieje od 2022 roku w strukturze Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP. Pracownia wspiera osoby studiujące w realizacji autorskich animowanych etiud oraz pomaga w promocji ich prac na festiwalach i przeglądach artystycznych.

Prowadząca – Aga Jarząb – związana jest z Kinomuralem od początku, już od pierwszej edycji prezentowała tam własne prace (w tym dwukrotnie były to działania na żywo w duecie kinoMANUAL), a od trzech lat koordynuje studencki open call na ASP we Wrocławiu. Praca “Interloop” powstała w ramach zajęć semestralnych i realizowało ją osiem osób: Iren Kluiy, Hanna Kuliga, Róża Skrzypecka, Piotr Tokarz, Anastasiia Tynnyk i Maria Zakrzewska – scenariusz i animacja, Aga Jarząb – koordynacja i animacja, Maciej Bączyk – montaż i udźwiękowienie. W ścieżce dźwiękowej wykorzystano utwór zespołu Pin Park.

Zuzanna Fluder

Studentka 3. roku studiów licencjackich na kierunku film eksperymentalny na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się głównie animacją, w filmie najbardziej interesuje się montażem. W twórczości eksperymentuje, poszukując nowych sposobów narracji. W swoich pracach łączy animację poklatkową, film i techniki vr. Jej prace pokazywane były na festiwalach w Berlinie, między innymi 17 Polinisches Filmfestival oraz Zebra Poetry Filmfestival. Brała udział w wystawie False Flag w Gliwicach. Jej film „Strych” pokazywany był na Szczecińskim festiwalu filmowym oraz na Nektarze z innej planety w Poznaniu. Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, tworząc animacje promujące spektakle „Piknik pod wiszącą skałą”, „Edukacja seksualna” oraz „Król Potworów”.

xyckshyt

Xyckshyt działa w obszarze sztuki przestrzennej i audiowizualnej, operując szumem, ambientowymi i surowymi fakturami oraz pejzażami dźwiękowymi, by tworzyć miejsca funkcjonujące w oderwaniu od znaczeń. Miejsca te nie wymagają jakiejkolwiek wiedzy kontekstowej. Ich celem jest stymulacja emocji – zostały powołane dla samego doświadczenia. Jako źródło wysublimowanych uczuć, w tworzone przez siebie doświadczenia xyckshyt wkłada wszystko to, co niepokojące, nieznane, okropne, thrashowe, smutne lub w jakikolwiek sposób związane z mrokiem ‒ i zaprasza Cię do obejrzenia tego wszystkiego. Obecnie xyckshyt pracuje nad działaniami przestrzennymi, spektaklami audiowizualnymi oraz filmami z gatunku sztuki generatywnej.

Tsz-wing HO

 Animatorka i ilustratorka z Hong Kongu. Tsz-wing HO uzyskała dyplom magistra sztuk pięknych w szkole kreatywnych mediów przy hongkońskim uniwersytecie. Tworzy animacje i ilustracje, badając możliwości sztuki abstrakcyjnej. Jej animacje otrzymały wiele nagród, m.in. za Najlepszą Animację Abstrakcyjną podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Londynie w 2021 r., „Vimeo Staff Pick” w 2022 r. oraz „Nagrodę Młodego Jury” w kategorii Film Dyplomowy podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu Animowanego w Annecy.

TS/CN

Paryskie studio zajmujące się sztuką cyfrową, tworzące instalacje audio-wizualne oraz spektakle. Twórczość tego artystycznego duetu tworzonego przez Valentina Fayauda i Nicholasa Michela koncentruje się wokół tworzonej cyfrowo generatywnej rzeźby. Pierwszy z nich ukończył szkołę inżynierii dźwięku, a drugi uzyskał tytuł magistra sztuk cyfrowych na Sorbonie. Ich studio TS/CN wyrosło z chęci odejścia od zamrożonego i skończonego „dzieła sztuki”. Zamiast tego tworzą instalacje charakteryzujące się zmiennością w czasie i przestrzeni. Interesuje ich bliska relacja między propozycją artysty a materiałem stworzonym przez maszynę. Wykorzystując zbierane dane (czasowe, dźwiękowe, wizualne i algorytmiczne), TS/CN buduje dwukierunkowy kanał komunikacji z komputerem.

Robert Seidel

Robert Seidel fascynuje się przesuwaniem granic wyabstrahowanego piękna z wykorzystaniem technik operatorskich, jak również inspirowanych nauką i technologią. Jego projekcje, instalacje i filmy eksperymentalne pokazywane były na licznych międzynarodowych festiwalach oraz w muzeach, m.in w Palais des Beaux-Arts w Lille, ZKM w Karlsruhe i MOCA w Taipei.

radzikows

Artysta audio-wizualny, autor instalacji, wideo, dydaktyk, grafik i muzyk. Absolwent Sztuki Mediów na wrocławskim ASP. Tworzy w nurcie generatywnym i eksploruje estetykę postcyfrową. W swoich pracach skupia się na zagadnieniach filozoficznych i naukowych. Lubi też przetwarzać otaczającą nas dziwaczność i absurd w generatywny surrealizm. W 2021 współtworzył wraz z kolektywem sepr.online audycję o tej samej nazwie w Radio Kapitał. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Ofir K. & Flower Child Slumber Party

Ofir K. jest współczesną artystką tworzącą w Izraelu, której prace prezentowane były w Nowym Jorku [2021] i Bilbao [2022]. Działając na polu cyfrowych sztuk wizualnych, współpracuje z muzykami z całego świata. Jej animacje wideo dotykają tematu umysłu i świadomości, wykorzystując powtarzalne geometryczne kształty do tworzenia niepowtarzalnych podróży przez liczne przemiany i przejścia.

Flower Child Slumber Party to przeznaczony na szeroki skład, kolaboracyjny psychodeliczny utwór utrzymany w gatunku rock/pop, którego autorem jest muzyk i kompozytor pracujący w Miami, Philip Bourgi. Łącząc elementy klasycznej psychodeli, kaskad nakładających się na siebie brzmień syntezatorów i gitar, eterycznych śpiewanych melodii i faktur z nowoczesnymi technikami produkcji, FCSP zdradza naprawdę niepowtarzalne podejście do uprawianego przez siebie gatunku. Wkład, jaki Bourgi wnosi jako kurator utworu, to niemożliwe do podrobienia ściany emocji zbudowane z rytmu i syntetycznych brzmień, przeplatające się z przestrzennością, barwami, chaosem i euforią. To połączenie wygładzonych basów i perkusyjnego groove’u z brzmieniem w odcieniu retro, które utrzymuje całość utworu blisko ziemi, nie pozwalając mu odlecieć w kosmos.

Milena Pikul

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustracją i animacją. W swojej twórczości porusza tematykę baśni i marzeń sennych. Interesuje się astrologią, a w wolnych chwilach żegluje.